Krátké české zprávy: Česko je druhou nejvlídnější zemí světa, Aktivisté odmítli odejít

Poslechněte si nové zprávy s českými titulky!

News for foreigners in simple Czech with Czech subtitles. Learn the Czech language with us step by step!


Česko je druhou nejvlídnější zemí světa

Podle serveru Booking.com je Česká republika druhou nejvlídnější zemí. Tento server uděluje každý rok ceny těm nejlepším penzionům a hotelům. Letos poprvé vytvořil i žebříček zemí, které jsou nejlépe hodnocené. Jako první se na žebříčku za minulý rok umístilo Rakousko. Za druhým Českem pak bylo Polsko.

Aktivisté odmítli odejít

Starou budovu v Praze, ve které byla v minulosti klinika, obsadili aktivisté v listopadu 2014. Vybudovali zde centrum nezávislé kultury. V objektu během let proběhlo mnoho koncertů, výstav a přednášek. Po obsazení budovy se aktivistům podařilo domluvit na nájmu a nějaký čas tak budovu používali legálně. Te´d ale žádnou dohodu nemají a s majitelem prohráli i u soudu. Minulý čtvrtek měl budovu převzít exekutor a aktivisté ji měli vyklidit. Několik jich odmítlo odejít a přes víkend tak zůstalo na střeše budovy asi pět lidí.


Krátké české zprávy můžete sledovat i na Youtube https://bit.ly/2LdAi8D, kde si je můžete pustit pomaleji. Na Soundcloud https://bit.ly/2BdtQJT najdete české zprávy jako podcast.

Líbil se vám článek - sdílejte
Čtěte dále