PhDr. Lída Holá

PhDr. Lída Holá se zabývá výukou češtiny jako cizího jazyka od roku 1994. Je zakladatelkou značky Czech Step by Step a autorkou nebo spoluautorkou řady učebnic a učebních materiálů. Založila a řídí edice adaptovaných publikací k výuce češtiny pro cizince a stručných přehledů Česká gramatika v kostce. Dlouhodobě se prakticky i teoreticky věnuje metodice výuky.

Mgr. Pavla Bořilová

Mgr. Pavla Bořilová se výuce češtiny pro cizince prakticky i teoreticky věnuje od roku 2000. Je spoluautorkou učebnice Česky krok za krokem 2, řady učebnic Čeština expres a příručky Česká gramatika v kostce. Podílí se také na správě našeho webu.

PhDr. Zdena Malá

PhDr. Zdena Malá má dlouholeté zkušenosti s výukou němčiny a češtiny jako cizího jazyka. V současnosti pracuje jako ředitelka střediska Krystal Ústavu jazykové a odborné přípravy UK. Je autorkou pracovních sešitů k učebnici Česky krok za krokem 2 a doplňkových her a aktivit k našim učebnicím.

Mgr. Silvie Převrátilová

Mgr. Silvie Převrátilová se metodikou výuky cizích jazyků zabývá již od doby studia na FFUK v Praze. Vyučuje češtinu i angličtinu, vede metodické semináře, podílí se na tvorbě učebnic a doplňkových výukových materiálů. Překládá z/do angličtiny a pečuje o naše facebookové profily.

Mgr. Petra Bulejčíková, Ph.D.

Lektorka, spoluautorka výukových materiálů
Vystudovala obor Český jazyk a literatura s učitelským zaměřením na FFUK v Praze, kde rovněž obhájila svoji disertační práci zaměřenou na nespisovnost ve výuce češtiny jako cizího jazyka. Vede metodické semináře, podílí se na tvorbě adaptované četby a dalších výukových materiálů.

Mgr. Martina Trchová

Mgr. Martina Trchová se výukou češtiny pro cizince zabývá od roku 2008. Je autorkou publikace Brněnské legendy z edice Adaptovaná próza a spoluautorkou dalších výukových materiálů. Je též uznávanou zpěvačkou, autorkou písní a výtvarnicí a své umělecké zkušenosti využívá ve výuce.