Začalo září a české děti se vrací do školy.

Poslechněte si naše dvě zprávy s českými titulky.  Hezký poslech!

News for foreigners in simple Czech with Czech subtitles. Learn the Czech language with us step by step!


Další omyl prezidenta Zemana 

Zeman ve svém projevu k českým velvyslancům znovu útočil na novináře. Řekl: „Jsem přesvědčen, že inteligence českých novinářů je někde na úrovni blbouna nejapného, což byl tvor žijící na Madagaskaru, ale byl právem vyhuben. České novináře se zatím vyhubit nepodařilo.“  Zeman si ale sám spletl místo, odkud tento pták byl. Žil na ostrově Mauricius, který je od Madagaskaru přes 900 kilometrů daleko. O likvidaci novinářů podobně „žertoval“ Zeman už několikrát.

Začal školní rok

V pondělí 3. září začal v mateřských, základních a středních školách nový školní rok. Do školy šlo poprvé 108 200 prvňáčků. Někteří odborníci české školství kritizují. „Česku ujel vlak. Nemáme nejlepší profesory, platy učitelů jsou nízké, neučíme souvislosti, nejsme jazykově vybavení. Musíme se naučit učit celý život, přejít od biflování k maximální pružnosti“, říká například Pavel Kysilka, ekonom a zakladatel 6D Academy.


Krátké české zprávy můžete sledovat i na Youtube https://bit.ly/2LdAi8D, kde si je můžete pustit pomaleji. Na Soundcloud https://bit.ly/2BdtQJT najdete české zprávy jako podcast.

Líbil se vám článek - sdílejte
Čtěte dále