Opoziční strany hlasovaly v Česku minulý týden o konci vlády Andreje Babiše. Kavárnu AdAstra zachránil Facebook.

Poslechněte si naše dvě zprávy s českými titulky.  Hezký poslech!

News for foreigners in simple Czech with Czech subtitles. Learn the Czech language with us step by step!


Vláda v Česku přežila krizi

Šest opozičních politických stran chtělo minulý týden odvolat vládu Andreje Babiše.  Vláda by podle nich měla skončit, protože premiér se možná podílel na únosu svého syna na Krym. Babiše juniora vyšetřuje policie kvůli dotačnímu podvodu v kauze farmy Čapí hnízdo. Pro konec vlády bylo 92 poslanců, ale opozice potřebovala minimálně 101 hlasů. Vláda Andreje Babiše nekončí, ale lídři opozičních stran řekli, že problémy kolem premiéra pořád trvají.

Sociální sítě pomohly kavárně 

V pražské kavárně AdAstra pracují už tři roky lidé s hendikepy. Kavárna ale nevydělávala dost peněz. Majitelka proto poprosila na Facebooku, ať lidé do její kavárny přijdou. Její příspěvek měl nečekaný úspěch. „Je to úžasné. Hned další den jsme se nezastavili,“ řekla provozní Markéta Šulcová. „Dokonce se dělaly fronty a lidé museli čekat.“ V kavárně je teď často úplně plno a když chce někdo přijít, musí mít předem rezervaci.


Krátké české zprávy můžete sledovat i na Youtube https://bit.ly/2LdAi8D, kde si je můžete pustit pomaleji. Na Soundcloud https://bit.ly/2BdtQJT najdete české zprávy jako podcast.

Líbil se vám článek - sdílejte
Čtěte dále